Informacje o nas

 Moje Foto   Założycielka Centrum - Anna Mikołajczyk 

 

W Centrum Medycyny Naturalnej „MEDAM” problemy każdego pacjenta rozpatrujemy indywidualnie. Każdy człowiek jest odmienną niepowtarzalną istotą, a jego problemy zdrowotne są skutkiem trybu życia i środowiska w jakim przebywa. Choroba nie pojawia się bez przyczyny, a jeżeli już się pojawia, to jej przyczyną nie są jedynie zmiany w ciele fizycznym, ale również w ciele energetycznym, które tak właściwie jest energetycznym szkieletem, energetyczną konstrukcją ciała fizycznego. Wystarczy spojrzeć na człowieka psychicznie wyczerpanego, załamanego, jak jest ogromnie przygnębiony i przykurczony.

W takich przypadkach doskonale efekty w przywróceniu zdrowia i zyskaniu siły daje leczenie bioterapeutyczne. Uzdolniony bioterapeuta jest darem niebios. Oddziaływanie takiego bioterapeuty nie tylko że potrafi wzmocnić organizm, uporządkować pola energetyczne w ciele energetycznym, ale też zatrzymać, a niekiedy nawet cofnąć rozwój choroby. Znane są przypadki uzdrowień wręcz medycznie niewytłumaczalnych, przez wielu uznawanych za cudowne uzdrowienia.

Z pomocą naturoterapeutom pospieszyła ostatnio najnowocześniejsza elektronika, która jest w stanie wykrywać najdrobniejsze odstępstwa zdrowotne organów. Takim aparatem, który w krajach zachodnich zaczyna już być wprowadzany do klinik jest METATRON. Jest to aparatura dwudziestego pierwszego wieku. W krótkim czasie w sposób bezinwazyjny można wglądnąć do wnętrza człowieka i określić nie tylko konkretne miejsca chorobowe, ale również te, które w najbliższym czasie będą zagrożone. Dla ludzi, którzy troszczą się o swoje zdrowie jest to doskonała okazja, aby w porę, przez rozwinięciem się stanu chorobowego zadbać osłabiony organ. Często też się zdarza, że METATRON wykazuje całkiem inną chorobę pacjenta niż ta na którą jest on bezskutecznie leczony. Dopiero właściwe rozpoznanie daje możliwość pomyślnego leczenia.

Zaniedbanym i mało rozpoznanym przez medycynę akademicką jest zagrożenie, jakie niesie za sobą zajęcie organizmu przez pasożyty. Wnikliwe badania wykazały, że przyczyną większości chorób są pasożyty, których jest wiele różnego rodzaju. W dodatku nie ma różnicy w jakim wieku jest człowiek, zarówno najmłodsze dzieci jak i osoby starsze są zarażeni pasożytami, tak samo zagrożone są kraje wysoko cywilizowane jak i te zacofane. W obecnej dobie globalizacji, kiedy żywność dostarczana jest z odległych krajów w ciągu kilkunastu godzin, dla pasożytów granice zostały otwarte. Z pasożytów powszechnie znane są glisty, tasiemce czy owsiki, ale tak naprawdę jest ich dziesiątki. Weźmy na przykład jedną tych najbardziej powszechnych odmian – Giardia lamblię.

Giardia lamblia jest pasożytem z rodziny wiciowców, powszechnie występującym w umiarkowanych szerokościach geograficznych, tak samo często w krajach wysoko rozwiniętych jak i rozwijających się. Cysty tego pasożyta mogą przetrwać w wodzie do 3 miesięcy. Giardia lamblia odporna jest na chlor i chlorowanie wody! Zakażenie występuje zarówno u dzieci u dorosłych. W Polsce co najmniej 5% populacji jest zarażona tym pasożytem a to stanowi około 1.900.000 osób, blisko 2 mln ludzi czyli co 20 Polak jest zarażony! U około 10% (tj. u ok. 190.000 ludności) dochodzi do objawów chorobowych. Choroba ta może występować epidemicznie, głównie wśród dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym zazwyczaj w placówkach opieki dziennej. Częstość inwazji lamblią wśród dzieci przedszkolnych i szkolnych jest dość wysoka i sięga 60% populacji w tym wieku - statystycznie na 3 dzieci 2 jest zarażonych lamblią. Źródłem zakażenia może być człowiek – nosiciel lub zwierzęta. Z braku wielu składników, może dojść do częstej w chorobach pasożytniczych anemii; występują także przewlekłe przeziębienia, katar i pochrząkiwania, odczyny alergiczne, a nawet upośledzenie rozwoju fizycznego, niedorozwój całego organizmu, kończyn bądź narządów wewnętrznych. Chudnięcie (niedowaga), senność, osłabienie siły i masy mięśniowej. Zjawiają się zaburzenia trawienia i wchłaniania, niedokrwistość. Szczególnie ciężkie objawy kliniczne występują u dzieci z niedoborami immunoglobulin. Ze względu na specyficzny sposób oszukiwania układu immunologicznego (odpornościowego) przez Giardia lamblia, polegający na produkcji fałszywych białek wprowadzających w błąd limfocyty, monocyty wchłaniające je mogą zostać otoczone limfocytami tworząc ziarniniaki, które mogą osadzać się w wątrobie. W najgorszym przypadku może to również prowadzić do powikłań autoimmunologicznych, dlatego infekcji pasożytem nie można lekceważyć.

To jest tylko jeden rodzaj pasożyta z pośród dziesiątków, które zjadają człowieka od wewnątrz. Kto jest odporny i nie boi się widoku pełzających robaków  w wewnętrznych organach człowieka niech wejdzie na portal „You Tube”i wpisze - parasite inside us – (pasożyty wewnątrz nas).

Dopiero od niedawna powstała możliwość prostego wykrycia i unieszkodliwienia pasożytów dzięki udoskonalonej metodzie badania żywej kropli krwi w jasnym polu widzenia. Taki zestaw aparatury jest w dyspozycji Centrum MEDAM i poddając się takiemu badaniu możemy uniknąć bardzo przykrych konsekwencji spowodowanych już teraz tylko zaniedbywaniem troski o zdrowie swoje i swoich krewnych. Chodzi bowiem o to, aby wszyscy w rodzinie byli zdrowi i nikt nie zarażał swoich bliskich.

Medycyna dokonała ogromnego postępu, mija jednak epoka powszechnego stosowania antybiotyków, które kiedyś były bardzo skuteczne, a dzisiaj nawet prątki gruźlicy zdołały się uodpornić. Na szczęście medycyna naturalna również dokonała wielkiego postępu i jest naszą nadzieją na zdrowe, i szczęśliwe życie.